Prezentujemy wam kolejnych gości tegorocznego Święta Młodzieży. Są nimi: p. Andrzej Wronka, ks. Kuba Bartczak, UNDER, 12 Kamieni i Anti Babylon System.
Andrzej Wronka, ur. w 1972 roku w Węgrowie na Podlasiu. Absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego w Siedlcach. Wieloletni prezes Stowarzyszenia Ruch Effatha zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalności sekt i błędnych duchowości.
Autor publikacji:
„Świadkowie Jehowy bez mitów”,
„Od magii do opętania”,
„Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym”
„Homeopatia, energoterapia – w oparach pseudonauki”.
Bierze udział w rekolekcjach, konferencjach, sympozjach, audycjach czy spotkaniach na tematy m. in. sekt, zagrożeń wiary, psychomanipulacji, wojny informacyjnej, cybernetyki społecznej. W 2014 r. odznaczony papieskim złotym medalem Benemerentii za szczególne i wieloletnie zasługi dla Kościoła katolickiego oraz medalem Exuli Bene de Ecclesia Merito za pracę na rzecz wiary wśród Polonii.
Ks. Jakub Bartczak pochodzi z Wrocławia, wychował się na Biskupinie. Od zawsze interesował go hip-hop. Z kolegami z osiedla oraz ze swoim ś.p. bratem nagrywał pierwsze kawałki jako „MANE”.
Do seminarium wstąpił w 2000 roku. Ukończył je w 2006 roku. Pracę magisterską obronił pisząc o środowisku hiphopowym jako o nowym wyzwaniu ewangelizacyjnym. Po utrzymaniu święceń kapłańskich pracował w Namysłowie, Wrocławiu, a od 2015 roku jest wikariuszem parafii w Sulistrowicach, gdzie prowadzi i organizuje rekolekcje dla młodzieży: Ślęża – Góra Tabor Młodych.
Jako kapłan, pierwszy teledysk nagrał do piosenki: „Pismo Święte”, która stała się hitem Internetu. Do tej pory wydał trzy płyty: „Powołanie” (2013 r.); „Po prostu wierzę” (2014 r.) oraz „Bóg Jest Działa” (2018 r.).
UNDER
MC uznawany przez wielu za nową nadzieję rapu. Działający w podziemiu polskiej sceny hip-hop. W swoich kawałkach często porusza trudne tematy omijane przez innych artystów. „Po to robię hip-hop żebyśmy byli lepsi…” Rap traktuje jako pewnego rodzaju misję w pokazywaniu ludziom wartości takich jak wiara, uczucia i prawda jakiej jest mało w dzisiejszej rzeczywistości. Raper na stałe związany z Underground Studio (Tylko Szczera Prawda).
„Nie zbawię świata i nie deklaruję tego, ale mam świadomość, że przez moją muzykę mogę coś zmienić w życiu innych ludzi – mam nadzieję, że na lepsze. Mogę dać im coś z siebie, a może nawet pomóc. Odczuwam wielką odpowiedzialność za teksty, które piszę, bo wiem, że jeżeli ktoś mnie słucha, to mają one jakąś wartość nie tylko dla mnie, ale także dla niego. Tak jest ze wszystkim, co robimy szczerze i z miłością… Staram się poruszać trudne tematy w moim rapie. Nie promuję głupich wartości. Raczej opieram się na „staroświeckich” poglądach, ale w taki sposób, który zostanie zrozumiany przez słuchacza i zainspiruje go do refleksji na dany temat.”
2011 r. – Mixtape „Nie chcę być raperem”
2012 r. – Film dokumentalny „Muzyka Ulicy”
– Finalista konkursu na utwór upamiętniający AK („Anioły Podziemia”)
– NiePompujęRapu 2
– Spot „Literacki Sopot”
– z inicjatywy ks. Krzysztofa ( „Idziemy”)
– z inicjatywy portalu „Wierność jest sexy” ( ” o miłości”)
2013 r. – Under /Eko / Kama projekt – „Ekologiczny Undeground”
2013 r. – „Uratujmy Świat”
2014 r. – Finał konkursu na najlepszy utwór o AK ( Hards As A Rock)
2015 r. – Przygotowaniu Soundtracku do filmu dokumentalnego „SW – Historia Solidarności Walczącej”
2017 r. – „Scenariusz Życia”
Nagrody
Finalista ogólnopolskiego konkursu HARD As A ROCK, na najlepszy utwór o Armii Krajowej.
12 Kamieni
PROJEKT:
12 kamieni to projekt lifestylowy, którego głównym celem jest przybliżenie współczesnemu człowiekowi Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny, w sposób zrozumiały i przystępny. W ramach projektu działa blog, band oraz dział szeroko pojętego designu. Posługując się różnymi metodami – od mediów społecznościowych i konferencji, po koncerty i sesje akustyczne – chcemy sprawiać, by nawet najbardziej zniechęceni do chrześcijaństwa ludzie przez sztukę i pozytywne wartości (#znajdźdobro) odnaleźli drogę do jedynego i prawdziwego źródła życia.
BAND:
Zaczęło się od wspólnych jamów pod nazwą Pray Session organizowanych przez projekt 12 kamieni. Wspólny feeling i niepowtarzalny klimat jaki panował na tamtych spotkaniach zaowocował coraz częstszymi próbami i komponowaniem własnych utworów. Tak przy projekcie 12 kamieni powstał band. Pod koniec 2016 roku wydał on płytę zatytułowaną Znajdź Dobro.
Muzycy wchodzący w skład zespołu to młode pokolenie trójmiejskiej sceny muzycznej. Ich brzmienie to mieszanka funky, soul i pop. Do swoich inspiracji zaliczają między innymi:, Hillsong United, Jacka Garratta czy Poluzjantów. Choć jak sami stwierdzają “pewnie nikt tego nie słyszy…”
Anti Babylon System
Zespół powstał w 2000 roku w Bielsku-Białej. Założycielami byli Paweł Kurz i Jacek Polczyk. Od początku, mimo roszad personalnych, grupa ta starała się tworzyć melodyjne roots reggae i przez lata koncertów uformowali już swoją konkretną muzyczną tożsamość .
Pulsujące reggae i teksy oparte na Piśmie Świętym są okazją do dobrej zabawy, ale także do refleksji i modlitwy. Zespół przez lata swojej działalności koncertował już w całej Polsce i wszelkich możliwych miejscach: klubach, domach kultury, festiwalach, szkołach i kościołach oraz gościł już na Święcie Młodzieży.
Zespół wydał 3 płyty:
2008 r. – „ŚWIATŁO”
2012 r. – „NAHAM”
2015 r. – „ŚWIĄTECZNIE”